Съдийска шпиц команда подряза драконовия полет

„Локо“ Пловдив изпусна облекчено пара на гара Разград срещу кръстосания огън на „Дунав”
1-1„Дунав“ завърши 1:1 с „Локомотив“ Пловдив в мач от XXIV кръг на Първа лига. Двубоят се игра на „Лудогорец Арена“ в Разград, където драконите „домакинстват” от началото на сезон 2016/2017, докато продължава да тече историческата гавра, наречена ремонт на Градския стадион, за което всички охлюви и костенурки в Младежкия парк възторжено приеха новината, че има нещо по-бавно и от тях. През този исторически период за строителните садисти, се родиха нови русенци, ощастливили вече родителите си, получили благата вест преди 9 месеца.
Първото по-сериозно положение бе пред вратата на гостите в 6-ата мин. Центриране на Бирсент Карагарен намери Бранимир Костадинов, който засече топката с глава, но на сантиметри от целта. 10 минути по-късно и Михаил Милчев пропусна да открие резултата след разбъркване в пеналта на гостите. В 21-вата мин. пробив отляво на Карагарен бе последван от центриране, което бе засечено от Костадинов, но Ел Каруби спаси. В 31-вата мин. и Мирослав Будинов пропусна да отбележи, след като открадна подаване между бранител и вратаря на машинистите, но не вкара от малък ъгъл. Така логично се стигна и до гол за „Дунав“. Васил Шопов засече топката след центриране отдясно на Карагарен и прати кълбото в десния ъгъл на противниковата врата с точен шут в 34-ата мин. Последваха пропуски на Костадинов и Карагарен при дунавски контри, като при една от тях бившият локомотивец мина като на парад през половината терен, но изстрелът му бе от външната страна на вратата. През втората част отново дунавци бяха по-активни. В 54-ата мин. спорно решение на главния рефер Стефан Апостолов остави домакините с човек по-малко. Влезлият в игра след почивката Димо Бакалов се измъкна от русенската отбрана. Той бе застигнат от Олексей Ларин, който с шпагат изчисти топката, но реферът отсъди фаул на границите на наказателното поле и показа червен картон на украинеца. Така логично гостите поеха инициативата, но не намираха път до дунавската врата. В 84-ата мин. все пак те стигнаха до равенството. Димитър Велковски уцели напречната греда с изстрел от границата на пеналта, а Дино Мартинович направи 1:1 с единствения точен удар за „Локомотив“ в мача. До края резултатът остана непроменен и двата отбора си разделиха по точка. В XXV кръг драконите гостуват на „Лудогорец“ Разград на 18 март от 17:30 ч. на познатия терен.
„Дунав“: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Олексий Ларин, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (86 мин. – Тейнур Марем), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (64 мин. – Юлиан Ненов), Васил Шопов (60 мин. – Искандар Джалилов), Мирослав Будинов.
„Локомотив“: Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов (69 мин. – Иван Горанов), Павел Виданов, Димитър Везалов, Гийерме Да Соуса, Стефан Йевтоски (77 мин. – Мигел Луке), Димитър Велковски, Дино Мартинович, Мартин Камбуров, Парвиз Умарбаев (46 мин. – Димо Бакалов), Веселин Марчев.