„Дунав“ хвана боляри по „бели гащи” на „Балчик Къп“

Драконите очакват с оптимизъм началото на втория дял от шампионата срещу „Берое”
„Дунав“ победи с 3:1 лидера във Втора лига „Етър“ Велико Търново на 10 февруари във втория си мач от турнира „Балчик Къп“. Припомняме, че на 8 февруари драконите победиха и „Добруджа“ с 2:0 на един от терените в Курортен комплекс „Албена“. Русенският тим започна със Станислав Антонов на вратата, а пред него – Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Олексий Ларин, Атанас Атанасов, Петър Патев, Самир Аясс, Бирсент Карагарен, Бранимир Костадинов, Васил Шопов и Мирослав Будинов. Дунавци бяха по-активни и владееха топката още от първите минути. Само едно попадение обаче падна до почивката и то бе дело на автора на двата гола от предходния двубой Бирсент Карагарен – в 32-рата минута.
През втората част последваха сериозни промени в двата състава. Въпреки това дунавци продължиха да са по-активният отбор. Карагарен дори удвои преднината им след асистенция на Ндуе Муйеци в 78-мата минута. Малко по-късно резултатът стана класически, след като Юлиан Ненов проби отляво, центрира и опитът на един от търновските бранители да изчисти топката я прати във вратата за 3:0 за „Дунав“. В 88-мата минута все пак болярите намериха сили да намалят чрез Йордан Апостолов. Така „Дунав“ записа заслужен успех с 3:1 над един от най-сериозните кандидати за промоция в елита и първи във временното класиране на втория ешелон „Етър“.
Драконите се завърнаха в Русе, където подновиха тренировки на 12 февруари. На 17 февруари от 17:30 ч. те срещат „Берое“ Стара Загора в първия си мач от пролетния дял на шампионата в Първа лига, който ще се играе в Разград при закрити врати.